Telemedicina előadások szakmai közösség részére Hogyan segíthet bennünket a digitális technológia? (szakmai tájékoztató diabetológusoknak) Nyakunkba szakadt a telemedicina a pandémiás időszakban. Valamennyi gyakorlatot ebben már szereztünk, de hogy miként lehetséges és érdemes kivitelezni, ebben szeretnénk egy rövid összefoglalóval segíteni.
Az 1-es típusú diabetes nem gyógyszeres terápiája Mindannyian ismerjük, hogy a diabétesz hosszútávú ellátásának számos összetevője és célkitűzése van. Az anyagcsere kisiklások elkerülése, a szövődmények elkerülése, vagy késleltesése.
Az 1-es és 2-es típusú cukorbetegség országos népesség-alapú incidenciája és prevalenciája gyermekek és serdülők körében Magyarországon 2001 és 2016 között Régóta ismerjük és tudjuk a hazai egyes típusú cukorbetgség incidencia adatait 0-14 éves korosztályig, azonban nem rendelkezünk információval a 14-18 éves serdülő korosztályról, akik a pácienseink jellemző hányadát képviselik. Nem ismerjük a hazai gyermek- és serüdlőkori I-es típusú cukorbetegség prevalenciáját
A telemedicina alkalmazásának lehetőségei 1-es típusú diabéteszben I. Előadásunkban nem közvetelnül csak a telemdicina lehetőségeiről ejtünk szót, hanem az egészről, mint egy rendszerről mutatnunk be egy átfogó képet. Egyben felvázolásra kerül az is, milyen jövőbeli lehetőségek vannak, amiket be lehet építeni az 1-es típusú cukorbetegek gondozásába.
A telemedicina alkalmazásának lehetőségei 1-es típusú diabéteszben II. Az infokommunikáció tekintetében is számos csatorna áll rendelkezésünkre. Telefon és videókommunikáció, internetes kapcsolat. Vissza a telemedicina oldalára |